Informacje z GDK

Zapraszamy na koncerty w ramach projektu "Serce Miasta"!

W tym roku w Goleniowie odbędzie się trzecia edycja projektu „Serce Miasta”. Główną ideą wydarzenia jest prezentacja twórczości lokalnych muzyków w przestrzeni miejskiej, aby tym samym, urozmaicać ofertę kulturalną Goleniowa. Tegoroczna odsłona „Serca miasta” będzie mieszanką poezji śpiewanej, rocka oraz muzyki popularnej.


PRZESTRZEŃ MIEJSKA

  • 8 lipca 2018 r. godz. 19.00 - Podkultura
  • 22 lipca 2018 r., godz. 19.00 – Nordyk
  • 5 sierpnia 2018 r., godz. 19.00 – Oho!Koko
  • 19 sierpnia 2018 r., godz. 19.00 – Tragarze

Wstęp wolny

Color Art - katalog festiwalowy

Tegoroczna, dwudziesta ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej COLOR ART przyniosła wiele ciepłych wrażeń. Aby zostały z nami na dłużej, utrwaliliśmy nagrodzone prace w formie katalogu. Zapraszamy do przeglądania!

10 marca 2018 r. - koncert "Megitza dla kobiet"

Megitza to góralka, wokalistka, kontrabasistka, autorka tekstów i muzyki. Swoją karierę rozpoczęła w USA dekadę temu. Koncert będzie również świętem wydania ósmej studyjnej płyty artystki. Razem ze swoimi muzykami Megitza zabiera słuchaczy w podróż pełną wzruszeń, radości, porywających rytmów i życiowych tekstów.
Finalistka „Must be the Music”, zdobywczyni „Złotego Guzika” od Agnieszki Chylińskiej w Mam Talent. „To jest sztuka. Na takie koncerty chce się chodzić” – tak o Megitzy mówi Kora.

 


SALA KONCERTOWA GDK
ul. Słowackiego 1

10 marca 2018 r. godz. 18.00
bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (grupowy)
do nabycia w CIKiT oraz  przed koncertem

Przed zakupem biletów zapoznaj się z regulaminem rezerwacji!

Zarezerwuj bilet na to wydarzenie

Megitza146

"Malujemy Goleniów" - wystawa prac dziecięcych w CIKiT

wystawa-dzieci

Goleniowski Dom Kultury zaprasza do obejrzenia kolorowej wystawy rysunków - malunków autorstwa małych goleniowskich artystów, prezentowanej w Centrum Informacji Kulturalno -Turystycznej. Prace plastyczne przedstawiają dziecięce spojrzenie na nasze piękne miasto , a powstawały podczas minionych wakacji.

Protokół XXVII Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie

Jury festiwalu w składzie:

  • Marek Haładuda – profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
  • Leszek Soroczyński – artysta plastyk
  • Zbigniew Jaworski – artysta plastyk
  • Anna Obszyńska – plastyk

w dniu 29.04.2017 r. dokonało oceny nadesłanych na festiwal prac przyznając:

Kategoria – Malarstwo

Grupa I (6- 9 lat)

Nagrody:

  • Miejsce I – Michalina Reus – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Miejsce II – Magdalena Obraniak – Młodzieżowy Dom Kultury – Żyrardów
  • Miejsce III – Julia Furmanek – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj


Wyróżnienia:

  • Justyna Białek – Gryfiński Dom Kultury – Gryfino
  • Zofia Kaplik – Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Creatio – Rybnik
  • Agata Szczepaniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 11 – Rybnik


Prace zakwalifikowane do wystawy:

  • Błażej Sosnowski – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Maja Kusiak – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” – Rybnik
  • Wiktoria Bitner – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Aleksandra Brzozowska – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Małgorzata Bożek – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość
  • Hanna Sznycer – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Zuzanna Romaniak – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Julia Krawczyk – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Matylda Pierzchała – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Natalia Kołkowska – Zespół Szkół w Choczewie – Choczewo
  • Paulina Ciekalska – Pałac Młodzieży – Katowice
  • Tadeusz Jaskulski – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Jakub Furmanek – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Maria Zimonczyk – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Jan Wieczorek – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 11 – Rybnik
  • Maria Nawrotkiewicz – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Zofia Miłosz – Pałac Młodzieży – Łódź
  • Hubert Kuriata – Wiele
  • Maciej Zięcik – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Natalia Wyszyńska – Miejski Dom Kultury „ Koszutka” – Katowice
  • Wiktoria Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
  • Marcelina Wichowska – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość

Grupa II (-13 lat)

Nagrody:

  • Miejsce I – Hanna Maćkowiak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Miejsce II – Małgorzata Bartosiak – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość
  • Miejsce III – Maksymilian Fojcik – Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Creatio – Rybnik

Wyróżnienia:

  • Zuzanna Shilling – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Zuzanna Maćkowiak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Emilia Wdowiak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie

Prace zakwalifikowane do wystawy:

  • Amelia Kobus – Młodzieżowy Dom Kultury – Żyrardów
  • Julia Majchrzak – Młodzieżowy Dom Kultury „Przystanek Maciuś” – Płock
  • Jonasz Kuszej – Pałac Młodzieży – Katowice
  • Zofia Stam – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Anna Szubiak – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Julia Suchańska – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Anna Lesisz – Młodzieżowy Dom Kultury – Tychy
  • Oliwia Wach – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Zofia Wałach – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Weronika Bujkowska – Suwalski Ośrodek Kultury – Suwałki
  • Dawid Skiba – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Milena Dzienisowicz – Miejski Dom Kultury „Koszutka” – Katowice
  • Paula Kaczor – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Kamil Wyskiel – Szkoła Podstawowa nr 15 – Krosno
  • Jagna Garbacz – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Weronika Pietrzak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Olga Szwarczyńska – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Julia Białasik – Młodzieżowy Dom Kultury – Żyrardów
  • Joanna Fabicka – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Oliwia Kuźma – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość
  • Martyna Jurek – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie


Grupa III (14-16 lat)

Nagrody:

  • Miejsce I – Mateusz Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
  • Miejsce II – Roksana Rosiak – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Miejsce III – Artur Majka – Dąbrowa Górnicza

Wyróżnienia:

  • Weronika Mielczarek – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu – Wałbrzych
  • Urszula Kramarewicz – Suwalski Ośrodek Kultury – Suwałki

Prace zakwalifikowane do wystawy:

  • Zuzanna Skalska – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie – Sompolno
  • Kinga Nowak – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Weronika Czubaty – Jawiszowice
  • Mateusz Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
  • Alicja Fabicka – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Martyna Michalik – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Maria Bitkowska – Warszawa
  • Gabriela Siecińska – Grabno
  • Szymon Kumolka – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie


Kategoria GRAFIKA

Grupa I (6-9 lat)

  • Miejsce I – Lidia Pankowska – Łask
  • Miejsce II – Dominika Papierz – Młodzieżowy Dom Kultury – Krasnystaw
  • Miejsce III – nie przyznano

Grupa II (10-13 lat)

  • Miejsce I – Julia Kieres – Szkoła Podstawowa Nr 37 – Szczecin
  • Miejsce II – Oliwia Grajewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – Gorlice
  • Miejsce III – Aleksandra Tomczak – Młodzieżowy Dom Kultury „ Przystanek Maciuś” – Płock


Grupa III (14-16 lat)

  • Miejsce I – Agnieszka Barczak – Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie – Nysa
  • Miejsce II – Julia Zaród – Zespół Szkół Plastycznych – Dąbrowa Górnicza
  • Miejsce III – Agata Bukowska – Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie – Nysa


Praca z Powiatu Goleniowskiego

Grupa I (6-9 lat)

  • I miejsce – Julia Marchel – Goleniowski Dom Kultury
  • II miejsce – Martyna Jakubowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Goleniowie
  • III miejsce – Martyna Wieczorek – Goleniowski Dom Kultury

Wyróżnienia:

  • Adriana Cieśla – Goleniowski Dom Kultury
  • Emilia Uzdowska – Goleniowski Dom Kultury


Grupa II (10-13 lat)

  • I miejsce – Oliwia Lepczyńska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 w Goleniowie
  • II miejsce – Anna Korpalska – Goleniowski Dom Kultury
  • III miejsce – Aleksandra Tańska – Goleniowski Dom Kultury

Wyróżnienia:

Maja Krause – Goleniowski Dom Kultury


Zgodnie z zapisem w regulaminie festiwalu:

Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 5 czerwca 2017 r. o godz. 15.00 w sali wystawowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie.
Organizatorzy jako dodatkową formę nagrody dla Lauretów ( miejsca I-III ) proponują udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez artystę malarza Marka Haładudę w dniach 5- 8 czerwca 2017 r. na terenie nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Międzywodziu. Organizatorzy zapewniają dojazd z Goleniowa do miejsca warsztatów oraz powrót do Goleniowa, zakwaterowanie oraz posiłki posiłki dla laureata i jednego opiekuna. Potwierdzeniem udziału (laureat + opiekun) jest symboliczna opłata akredytacyjna za cały pobyt w wysokości 50 zł. Opłatę należy uiścić do 19 maja 2017 r.
Numer rachunku bankowego: Bank PKO SA I O/Goleniów 66124038391111000044134983


Wyróżnienia: formą wyróżnienia jest prezentacja pracy uczestnika konkursu na festiwalowej wystawie oraz w katalogu festiwalowym.

Wpisz poprawny adres email

logo EKDUSBMK

Goleniowski Dom Kultury

ul. Słowackiego 1

72-100 Goleniów

tel. +48 91 418 26 88

e-mail: gdk@goleniow.pl

pl. Bramy Wolińskiej 1

72-100 Goleniów

tel. +48 91 418 95 90