Informacje z GDK

Protokół XXVII Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie

Jury festiwalu w składzie:

  • Marek Haładuda – profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
  • Leszek Soroczyński – artysta plastyk
  • Zbigniew Jaworski – artysta plastyk
  • Anna Obszyńska – plastyk

w dniu 29.04.2017 r. dokonało oceny nadesłanych na festiwal prac przyznając:

Kategoria – Malarstwo

Grupa I (6- 9 lat)

Nagrody:

  • Miejsce I – Michalina Reus – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Miejsce II – Magdalena Obraniak – Młodzieżowy Dom Kultury – Żyrardów
  • Miejsce III – Julia Furmanek – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj


Wyróżnienia:

  • Justyna Białek – Gryfiński Dom Kultury – Gryfino
  • Zofia Kaplik – Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Creatio – Rybnik
  • Agata Szczepaniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 11 – Rybnik


Prace zakwalifikowane do wystawy:

  • Błażej Sosnowski – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Maja Kusiak – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” – Rybnik
  • Wiktoria Bitner – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Aleksandra Brzozowska – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Małgorzata Bożek – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość
  • Hanna Sznycer – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Zuzanna Romaniak – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Julia Krawczyk – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Matylda Pierzchała – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Natalia Kołkowska – Zespół Szkół w Choczewie – Choczewo
  • Paulina Ciekalska – Pałac Młodzieży – Katowice
  • Tadeusz Jaskulski – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Jakub Furmanek – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Maria Zimonczyk – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Jan Wieczorek – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 11 – Rybnik
  • Maria Nawrotkiewicz – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Zofia Miłosz – Pałac Młodzieży – Łódź
  • Hubert Kuriata – Wiele
  • Maciej Zięcik – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Natalia Wyszyńska – Miejski Dom Kultury „ Koszutka” – Katowice
  • Wiktoria Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
  • Marcelina Wichowska – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość

Grupa II (-13 lat)

Nagrody:

  • Miejsce I – Hanna Maćkowiak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Miejsce II – Małgorzata Bartosiak – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość
  • Miejsce III – Maksymilian Fojcik – Młodzieżowy Dom Kultury, Pracownia Creatio – Rybnik

Wyróżnienia:

  • Zuzanna Shilling – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Zuzanna Maćkowiak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Emilia Wdowiak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie

Prace zakwalifikowane do wystawy:

  • Amelia Kobus – Młodzieżowy Dom Kultury – Żyrardów
  • Julia Majchrzak – Młodzieżowy Dom Kultury „Przystanek Maciuś” – Płock
  • Jonasz Kuszej – Pałac Młodzieży – Katowice
  • Zofia Stam – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Anna Szubiak – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Julia Suchańska – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Anna Lesisz – Młodzieżowy Dom Kultury – Tychy
  • Oliwia Wach – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Zofia Wałach – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Weronika Bujkowska – Suwalski Ośrodek Kultury – Suwałki
  • Dawid Skiba – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Milena Dzienisowicz – Miejski Dom Kultury „Koszutka” – Katowice
  • Paula Kaczor – Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj
  • Kamil Wyskiel – Szkoła Podstawowa nr 15 – Krosno
  • Jagna Garbacz – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Weronika Pietrzak – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Olga Szwarczyńska – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
  • Julia Białasik – Młodzieżowy Dom Kultury – Żyrardów
  • Joanna Fabicka – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Oliwia Kuźma – Młodzieżowy Dom Kultury – Zamość
  • Martyna Jurek – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie


Grupa III (14-16 lat)

Nagrody:

  • Miejsce I – Mateusz Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
  • Miejsce II – Roksana Rosiak – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Miejsce III – Artur Majka – Dąbrowa Górnicza

Wyróżnienia:

  • Weronika Mielczarek – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu – Wałbrzych
  • Urszula Kramarewicz – Suwalski Ośrodek Kultury – Suwałki

Prace zakwalifikowane do wystawy:

  • Zuzanna Skalska – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie – Sompolno
  • Kinga Nowak – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Weronika Czubaty – Jawiszowice
  • Mateusz Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
  • Alicja Fabicka – Nowosolski Dom Kultury – Nowa Sól
  • Martyna Michalik – Młodzieżowy Dom Kultury – Rybnik
  • Maria Bitkowska – Warszawa
  • Gabriela Siecińska – Grabno
  • Szymon Kumolka – Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie


Kategoria GRAFIKA

Grupa I (6-9 lat)

  • Miejsce I – Lidia Pankowska – Łask
  • Miejsce II – Dominika Papierz – Młodzieżowy Dom Kultury – Krasnystaw
  • Miejsce III – nie przyznano

Grupa II (10-13 lat)

  • Miejsce I – Julia Kieres – Szkoła Podstawowa Nr 37 – Szczecin
  • Miejsce II – Oliwia Grajewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – Gorlice
  • Miejsce III – Aleksandra Tomczak – Młodzieżowy Dom Kultury „ Przystanek Maciuś” – Płock


Grupa III (14-16 lat)

  • Miejsce I – Agnieszka Barczak – Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie – Nysa
  • Miejsce II – Julia Zaród – Zespół Szkół Plastycznych – Dąbrowa Górnicza
  • Miejsce III – Agata Bukowska – Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie – Nysa


Praca z Powiatu Goleniowskiego

Grupa I (6-9 lat)

  • I miejsce – Julia Marchel – Goleniowski Dom Kultury
  • II miejsce – Martyna Jakubowska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Goleniowie
  • III miejsce – Martyna Wieczorek – Goleniowski Dom Kultury

Wyróżnienia:

  • Adriana Cieśla – Goleniowski Dom Kultury
  • Emilia Uzdowska – Goleniowski Dom Kultury


Grupa II (10-13 lat)

  • I miejsce – Oliwia Lepczyńska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 w Goleniowie
  • II miejsce – Anna Korpalska – Goleniowski Dom Kultury
  • III miejsce – Aleksandra Tańska – Goleniowski Dom Kultury

Wyróżnienia:

Maja Krause – Goleniowski Dom Kultury


Zgodnie z zapisem w regulaminie festiwalu:

Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 5 czerwca 2017 r. o godz. 15.00 w sali wystawowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie.
Organizatorzy jako dodatkową formę nagrody dla Lauretów ( miejsca I-III ) proponują udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez artystę malarza Marka Haładudę w dniach 5- 8 czerwca 2017 r. na terenie nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Międzywodziu. Organizatorzy zapewniają dojazd z Goleniowa do miejsca warsztatów oraz powrót do Goleniowa, zakwaterowanie oraz posiłki posiłki dla laureata i jednego opiekuna. Potwierdzeniem udziału (laureat + opiekun) jest symboliczna opłata akredytacyjna za cały pobyt w wysokości 50 zł. Opłatę należy uiścić do 19 maja 2017 r.
Numer rachunku bankowego: Bank PKO SA I O/Goleniów 66124038391111000044134983


Wyróżnienia: formą wyróżnienia jest prezentacja pracy uczestnika konkursu na festiwalowej wystawie oraz w katalogu festiwalowym.

Zmiana godzin pracy CIKiT

Informujemy, że w dniach od 8 maja do 12 maja CIKiT będzie czynne:

  • poniedziałek 10.00-14.00
  • wtorek 10.00-14.00
  • środa 10.00 - 14.00
  • czwartek 10.00-14.00
  • piątek 10.00-14.00
  • sobota nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy.

6 maja CIKiT nieczynne

Informujemy, iż dnia 6 maja 2017 r. (sobota) Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

Ferie zimowe 2017

GDK zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w okresie ferii zimowych. Ze względu na duze zainteresowanie oraz ograniczoną ilość miejsc, istnieje możliwość zapisu dziecka na maks. 4 warsztaty i 4 wyjazdy (po jednym w każde z oferowanych miejsc). Szczegóły znajdują się w załączonej grafice.

ferie gdk1

ferie gdk2

Kulturomaniak styczeń-kwiecień 2017

Konkursy świąteczne Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Helenów"

mikolajki

Konkurs kolęd, konkurs potraw bożonarodzeniowych, wymiana kartek świątecznych oraz konkurs na "najlepiej" udekorowany świątecznie dom – pomysłodawca Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Helenów" wraz z Radą osiedla „Helenów”

Grudzień zapowiada się pracowicie – Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Helenów" wraz z Radą osiedla „Helenów” i księdzem proboszczem planują zorganizować dla mieszkańców Osiedla Helenów konkurs kolęd, konkurs potraw bożonarodzeniowych, wymianę kartek świątecznych oraz konkurs na "najlepiej" udekorowany świątecznie dom.

Organizatorzy konkursu zapewnią zwycięzcom atrakcyjne nagrody rzeczowe. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcecie Państwo wesprzeć nasze działania poprzez podarowanie nam dekoracji świątecznych - typu choineczki, lampki, bombki itp.

Mieszkańców Goleniowa zapraszamy do udziału w konkursie kolęd, konkursie potraw bożonarodzeniowych.

Szczegóły pod nr tel.: 667 246 751 - Paweł Szewczyk i 535 550 950 - Magdalena Cieśla, jak i na grupie FB „Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Helenów” w Goleniowie.

ZAPRASZAMY!

Wpisz poprawny adres email

logo EKDUSBMK

Goleniowski Dom Kultury

ul. Słowackiego 1

72-100 Goleniów

tel. +48 91 418 26 88

e-mail: gdk@goleniow.pl

pl. Bramy Wolińskiej 1

72-100 Goleniów

tel. +48 91 418 95 90