Newsletter MNS Edukacja 27 czerwca – 5 lipca 2013
27 czerwca 2013 (czwartek), 18.30 – happening
Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
100 rąk na 100 lat! Zapraszamy wszystkich Szczecinian do wzięcia udziału w happeningu z okazji stulecia Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Szczecinie! Świętuj z nami! Przyjdź i utwórz z nami kolorowy krąg wokół muzeum i dokładnie o 19.13 odśpiewajmy sto lat z okazji setnych urodzin gmachu! Warunkiem przystąpienia do wspólnej zabawy jest założenie na siebie ubrań w następujących kolorach: żółty, zielony, czerwony i niebieski! Na wszystkich uczestników czekają kolorowe balony. Happening będą wspierać szczudlarze. Akcja zostanie uwieczniona na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu wykonanym z wieży widokowej Muzeum Narodowego w Szczecinie.
29 czerwca (sobota), 12.00–14.00, wstęp odpłatny
Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
W pierwszą sobotę wakacji zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na plenerowe warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Kolorowe i radosne spotkanie z karetami Króla Jana III Sobieskiego przeniesie nas do niezwykłego świata starych powozów i zaprzęgów konnych. Na małych i dużych uczestników warsztatów czeka wiele atrakcji, takich jak: malowanie wielkiej karety, tajemnicze gawędy o dawnych pojazdach konnych, fotograficzne studio z walizką starych kapeluszy oraz „los podróżnika” – czyli loteria z nagrodą główną!
Podczas warsztatów zaprosimy dzieci wraz z opiekunami do malowania wielkiej karety, inspirowanej paradnymi karetami Jana III Sobieskiego, królowej Marysieńki i synów królewskich, które są obecnie prezentowane w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Dzieci będę miały nie tylko doskonałą okazję do wspólnej zabawy, ale również do poznania historii zaprzęgów konnych na przestrzeni wieków.
Na koniec spotkania plenerowego, pełnego kolorów i artystycznych wrażeń przewidziana jest loteria z nagrodami głównymi. Uczestnicy będę mogli wygrać przejazd bryczką po Wałach Chrobrego. Zapraszamy również do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych ponieważ specjalnie dla Państwa zaaranżujemy małe studio fotograficzne zaopatrzone w wiele stylowych kapeluszy z dawnych epok, w których zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli wykonać sobie oryginalne portrety.
Wstęp: 10 zł od dziecka (opiekunowie – wstęp wolny). Szczegółowych informacji udziela Agata Kamińska pod numerem telefonu 797 705 277 lub 797 705 270 oraz poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
1–5 lipca 2013 (poniedziałek – piątek), 11.00–13.00, wstęp odpłatny
Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3
Motyw tańca w sztuce rozpocznie warsztaty artystyczne podczas, których dzieci poznają niezwykły świat sztuki na jubileuszowej wystawie: „1913. Święto wiosny". Uczestnicy zajęć dowiedzą się co oznaczają takie pojęcia jak: choreografia, taniec klasyczny, taniec współczesny, balet czy libretto. Młodzi miłośnicy sztuki będą mogli nie tylko spróbować swych sił w tańcu, ale również wcielić się w rolę scenografa i kostiumologa słynnego baletu Igora Strawińskiego „Święto wiosny”.
Temat rzeźby będzie rozpoczynał kolejny, praktyczno – plastyczny blok zajęć podzielonych na różnorodne moduły, prezentujące ciekawe tematy i techniki przedstawiające gest, ruch i taniec w sztuce na przestrzeni wieków. Dzieci poznają materiały, narzędzia i metody pracy artystów. Wyruszą w artystyczną podróż, pełną kolorowych przygód zabierając ze sobą szkicowniki, ołówki i kredki. Wakacyjne zajęcia będą prowadzone zarówno w stuletnim gmachu muzealnym jak i w przestrzeniach otwartych na zewnątrz budynku, gdzie dzieci wezmą udział w plenerze malarskim. Na koniec zajęć przewidziana jest wystawa prezentująca prace wykonane w trakcie warsztatów, na którą zapraszamy rodziców i opiekunów.
Program:
01.07.2013 Taniec w sztuce – zainspiruj się!
02.07.2013 Ruch w rzeźbie – moduł rzeźbiarski.
03.07.2013 Gest na obrazach – moduł malarski.
04.07.2013 Linia w szkicach – moduł rysunkowy.
05.07.2013 Wiosna w sztuce – plener artystyczny i podsumowanie warsztatów.
Wstęp: 10 zł od dziecka za jeden dzień warsztatowy. Przygotowanie i prowadzenie: Agata Kamińska. Informacje i zapisy na warsztaty: Agata Kamińska (tel. 797 705 277 lub 797 705 270, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.