fbpx
Ułatwienia
dostępności
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów goleniowski_dom_kultury_2/2012_rok_127/sztuka_zamiast_mieci_160 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Sztuka Zamiast Śmieci

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów goleniowski_dom_kultury_2/2012_rok_127/sztuka_zamiast_mieci_160 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Sztuka_zamiast_mieciW dniach od 25 do 27 maja 2012 r. realizowano projekt Gminy Goleniów pod nazwą "Sztuka zamiast śmieci" (Kunst statt Müll). Pomocy organizacyjnej w przeprowadzeniu projektu udzielił Goleniowski Dom Kultury, Nadleśnictwo Goleniów oraz Centrum Wolontariatu i  Stowarzyszenie Seniorów "Rytm".

Uczestnicząca w projekcie młodzież z Goleniowa, Greifswaldu, Bergen na Rugii a także ze Svedali i Opmeer została podzielona na 10 międzynarodowych grup, które zostały rozwiezione w okolice Goleniowa na nielegalne wysypiska śmieci. Po powrocie do miasta ze znalezionych śmieci, na Placu Planty, wykonywała instalacje - dzieła sztuki, które obecnie obejrzeć można przed Goleniowskim Domem Kultury przy ulicy Słowackiego. Trzy dni, w czasie których młodzież naszych miast partnerskich wspólnie pracowała, pokazały, że młodzi ludzie doskonale się rozumieją i potrafią wspólnie osiągać wyznaczone cele. Sądząc po relacjach uczestników było to udane spotkanie, które na długo pozostanie w ich pamięci.
Jednocześnie delegacje oficjalne poszczególnych miast podzieliły się doświadczeniami i rozwiązaniami stosowanymi w ich samorządach w zakresie zbiórki i utylizacji odpadów komunalnych. Jest to bardzo ważne dla naszej Gminy, której pozostało już niewiele czasu do kompleksowego rozwiązania problemu utylizacji odpadów.
Projekt w części dotyczącej udziału młodzieży polskiej i niemieckiej był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania). Koszty pozostałych uczestników pokryła Gmina ze środków przeznaczonych na współpracę międzynarodową.


{gallery}goleniowski_dom_kultury_2/2012_rok_127/sztuka_zamiast_mieci_160{/gallery}

Newsletter

colorart2020 modul

logo EKDUSBMK

Najbliższe wydarzenia

  ciesz-sie-ziemio-cd

  alepak-plyta

  Polecamy

  artysci24

   zpitzg-ina

  kulturaonline

  btn gm foto banner

  pracownia-ceramiczna

  btn program aktywnych spolecznosci banner

  Goleniowski Dom Kultury

  ul. Słowackiego 1

  72-100 Goleniów

  tel. +48 91 418 26 88

  e-mail: gdk@goleniow.pl

  pl. Bramy Wolińskiej 1

  72-100 Goleniów

  tel. +48 91 418 95 90

   

  Deklaracja dostępności