Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Goleniów Roberta Krupowicza oraz Konsula Honorowego Ukrainy w Szczecinie Henryka Kołodzieja.
Zapraszamy na Mszę Św. do kościoła pw. św. Katarzynym odprawianą w obrządku grekokatolickim w intencji Siostry Marii oraz na koncert galowy do sali koncertowej GDK, w którym usłyszymy m.in. zepsół Bandura Style.
Zespół taneczny „Alians” (Sławuta), kierownictwo: Ałła Terentiewa
Zespół taneczny „Alians” rozpoczął swoją działalność w roku 2002. W chwili obecnej składa się z 6 grup wiekowych (łącznie – 160 uczestników). Grupa cieszy się znaczną popularnością w swoim mieście, co wpływa na wzrastająca liczbę osób chętnych do uczestnictwa w zespole.
W roku 2008 zespół otrzymał kategorię „wzorcowego zespołu tanecznego”.
Zespół taneczny „Alians” wielokrotnie zwyciężał na regionalnych, ogólnokrajowych i międzynarodowych festiwalach i konkursach.
Ludowy Zespół Artystyczny – Teatr Pieśni Estradowej „Wodohraj” w Sławucie, kierownictwo: Oksana Turczak
W 1999 w Sławucie powstał Teatr Pieśni Estradowej „Wodohraj”. Od 2006 roku na jego czele stoi kierownik sekcji Domu Twórczości Dziecięcej, Oksana Turczak.
Przez całą historię istnienia teatru ilość jego uczestników stale ulega zwiększeniu. Obecnie zespół tworzy 5 grup wiekowych (łącznie – 80 członków). Zespół cieszy się w mieście dużą popularnością, dlatego z każdym rokiem rośnie ilość osób chętnych do działalności w teatrze.
W 2011 roku Teatr Pieśni Estradowej „Wodohraj” otrzymał kategorię „wzorcowego zespołu”, a w 2016 – „ludowego zespołu artystycznego”.
Zespoły Teatru Pieśni Estradowej „Wodohraj” I Zespół Taneczny „Alians” przez wszystkie lata prowadzą aktywna działalność koncertową, nieodmiennie uczestniczą we wszystkich imprezach artystycznych w Sławucie, są także laureatami i zdobywcami dyplomów na konkursach, festiwalach i akcjach charytatywnych o zasięgu międzynarodowym, ogólnokrajowym, obwodowym i miejskim.
Zespół „Szpyliasti Kobzari”
Zespół „Szpyliasti Kobzari” to grono sześciu barwnych muzyków oddanych bandurze, wykonujących autorskie piosenki w stylu „muzyczne parodie” , utwory instrumentalne, covery zagranicznych przebojów i ukraińskich pieśni ludowych we współczesnym brzmieniu.
Inicjatorem powstania zespołu został znany bandurzysta, laureat nagrody publiczności programu „Ukraina ma talent Yaroslav Dzhus.
Głównym celem Yaroslava było zademonstrowanie całej Ukrainie możliwości unikatowego ludowego ukraińskiego instrumentu - bandury i jego możliwości. Ostatecznie muzycy postanowili zaskoczyć kraj nową twarzą, nowym spojrzeniem na ten instrument, podjęli próbę stworzenia prawdziwego show bandurzystów. W 2011 roku znaleźli się w 50-tce najbardziej uzdolnionych w show „Ukraina ma talent ”. Po występie w programie zespół wziął udział w analogicznym projekcie „Minuta slavy” (Rosja) i tam przeszli do super finału. W ciągu trzech lat swojej działalności bandurzyści zdążyli zabłysnąć na scenach wielu miast Ukrainy, Niemiec, Rosji, Uzbekistanu i td. Uczestnicy zespołu pochodzą z różnych miast Ukrainy, niepowtarzalni i oryginalni, od koloru włosów począwszy i wyglądu, po przez barwę głosu i cechy charakteru. Wszyscy należą do młodzieżowych subkultur, lubią różną muzykę i różnych wykonawców. Wszystkich ich łączy miłość do ojczystego języka, pieśni, rodzimej ziemi i bandury.